بین الملل

دعوت امیر عبداللهیان از دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس برای سفر به ایران

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارهای خود درحاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «جاسم البدیوی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس دیدار و گفتگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تاکید بر اهمیت گسترش روابط ایران و کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس، به سفر اخیر خود به کشورهای حوزه خلیج فارس و ابتکار ارائه شده توسط ایران در این سفر اشاره کرد و گفت: ما پیشنهاد تشکیل مجمع گفتگو و همکاری را دادیم.  

وی گفت: امروز رهبران منطقه بیش از گفتگو به همکاری علاقه نشان می دهند، فلذا ابتکار پیشنهادی ایران مورد استقبال قرار گرفت.
 
امیرعبداللهیان تاکید کرد:  هرگونه اختلاف نظر در منطقه لازمست از طریق گفتگوهای سازنده دیپلماتیک مورد حل و فصل قرار گیرد.

آقای البدیوی نیز در این دیدار از روند رو به توسعه روابط میان ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس استقبال و اظهار خرسندی کرد و گفت :منطقه خلیج فارس منطقه مهمی است و خوشبختانه در فضای جدید زمینه برای همکاری های هرچه بیشتر میان کشورهای منطقه وجود دارد.

دعوت امیر عبداللهیان از دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس برای سفر به ایران
دیدار  امیرعبداللهیان با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در نیویورک

البدیوی گفت: تنش در منطقه به ضرر همه طرف‌های منطقه است و ما از اهتمام ایران برای ارتقای سطح همکاری ها در منطقه استقبال می کنیم.

وی افزود: لازم است بر تلاش های خود برای افزایش گفتگوها و ارائه ابتکارات در مسیر تقویت همکاری های مشترک بیفزاییم.

در این دیدار برخی موضوعات مورد اهتمام منطقه‌ای در چارچوب ایجاد فضای سازنده توأم با افزایش همکاری ها متناسب با شرایط و نیازهای جدید منطقه مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان از آقای البدیوی جهت سفر به ایران دعوت کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا