حوادث

دستگیری ۱۲۹ سارق خشن

آفتاب‌‌نیوز :

سردار محمد قنبری با اشاره به اجرای اولین مرحله از طرح سراسری مقابله با سارقان خشن در سراسر کشور گفت: در راستای کنترل و کاهش سرقت‌های خشن در سال جاری، اولین مرحله طرح سراسری مقابله با سارقان خشن به مدت دو روز با استفاده از کلیه امکانات و حداکثر توان پرسنلی در سطح استان‌های هدف به مرحله اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه در نتیجه اجرای این طرح در مجموع تعداد ۲۲۳ فقره انواع سرقت خشن از متهمان کشف شد، افزود: در این طرح ۱۲۹ نفر از سارقان خشن نیز دستگیر شدند که از این تعداد ۹۷ نفر دارای سابقه کیفری و ۳۲ نفر فاقد سابقه کیفری بودند.

رئیس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه از نظر کشف به دستگیری استان خراسان رضوی با ۲۲ نفر سارق و ۱۰۱ فقره کشف نسبت به استان‌های دیگر عملکرد مطلوبی داشته است، خاطرنشان کرد: بیشترین آمار دستگیری و کشفیات به ترتیب مربوط به تهران بزرگ، خراسان رضوی و البرز بوده است. برای دستگیر شدگان پرونده‌های جداگانه تشکیل شده و روانه دادسرا شدند.

وی با بیان اینکه از جمله فاکتورهای مهم برای سارقان،  گوشی تلفن همراه، کیف و زیورآلات است که از ارزش ریالی بالایی برخوردار است، ضمن هشدار به شهروندان توصیه کرد: هنگام حضور در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد از گذاشتن پول زیاد، زیورآلات و مدارک مهم در داخل کیف خودداری کنند.

 قنبری همچنین درخواست کرد هموطنان در صورت مشاهده این موارد در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته یا اطلاعات خود را با مراکز پلیس و کلانتری‌ها به اشتراک بگذارند که کمک موثری در کشف و شناسایی مجرمان خواهد داشت.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا