دستگیری زن و شوهر کلاهبردار که سکه‌های تقلبی می‌فروختند

باراناخبر/سمنان جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری زن و شوهری که ۲۵ نیم‌سکه تقلبی به ارزش بیش از ۴ میلیارد ریال را در بازار فروخته و کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ سیدعلی میر احمدی ۲۱ مهرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی اعلام تعدادی از طلافروشان به مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی‌بر این‌که زوجی کلاهبردار تعدادی سکه تقلبی را به آن‌ها فروخته و پس از ترک محل متوجه تقلبی بودن سکه‌ها شده‌اند، شناسایی و دستگیری این کلاهبرداران در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: با همکاری طلافروشان و اشرافیت اطلاعاتی و بهره‌گیری از توان منابع و مخبرین اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری، پلیس آگاهی استان موفق به شناسایی و دستگیری این زوج کلاهبردار شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در بررسی‌های تخصصی پلیس مشخص شد این زن و شوهر با تهیه سکه‌های تقلبی با عیار پایین‌تر از عرف با وکیوم‌هایی از برندهای معروف از استان‌های همجوار به شهر سمنان آمده و پس از شناسایی سوژه‌های خود از طلافروشان و کسبه‌های مختلف با اعتمادسازی، تعدادی سکه تقلبی را به بهانه نیاز مالی فروختند و در صدد فروش مقادیر بیشتری سکه بودند که با اقدامات برق‌آسای پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ میر احمدی با اشاره به این‌که تعداد ۱۵ سکه از مخفیگاه متهمان کشف و ۱۰ سکه فروخته‌شده نیز از سطح شهر جمع‌آوری شد، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان به همه شهروندان و کسبه توصیه کرد، برای خرید و فروش طلا و مسکوکات خود حتما از اماکن معتبر و مورد اطمینان اقدام و به هشدارهای پلیس توجه کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا