بین الملل

درخواست سازمان ملل جهت جمع آوری ۲۹۴ میلیون دلار کمک بشردوستانه برای غزه

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد درخواستی فوری از جامعه بین‌المللی صادر کرد تا ۲۹۴ میلیون دلار برای تامین نیازهای اساسی فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری جمع آوری کند.

به گزارش باراناخبر، به نقل از خبرگزاری تاس، این سازمان تقریبا ۲۹۴ میلیون دلار برای ۷۷ شریک بشردوستانه برای رفع فوری‌ترین نیازهای یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر در غزه و کرانه باختری درخواست کرده است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرد: در سال‌های گذشته، جامعه بین‌الملل به صورت سخاوتمندانه در طرح‌های واکنش بشردوستانه برای رسیدگی به نیازهای مردم فلسطین مشارکت کرده است. بودجه ۲۰۲۳ یک چالش بوده و نیازهای بشردوستانه این مردم نیز بسیار پیچیده هستند.

این سازمان همچنین گزارش داد که تعداد آوارگان داخلی که در نتیجه درگیری‌ها در اراضی اشغالی مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند به ۴۲۳ هزار و ۳۷۸ نفر رسیده است. تعداد آنها طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است. دو سوم آنها در مدارس آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اسکان داده شده‌اند.

تنش‌ها در اراضی اشغالی در پی اقدام غافلگیرانه حماس به شهرک‌های اطراف نوار غزه تشدید شده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا