بین الملل

دانمارک با قرض گرفتن تانک از موزه‌، اوکراینی‌ها را آموزش می‌دهد!

دانمارک اذعان کرده که از تانک‌های مستقر در موزه‌ها برای آموزش اوکراینی‌ها برای کار با تانک‌های لئوپارد۱ ساخت آلمان استفاده کرده است. طبق بیانیه دانمارک، حداقل شش دستگاه تانک از چندین موزه برای رفع نیازهای آموزشی در اوایل سال جاری قرض گرفته شده است.

به گزارش باراناخبر، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، کپنهاگ در ماه فوریه با هلند و آلمان قراردادی برای خرید مشترک ۱۰۰ تانک لئوپارد ۱A۵ (وان‌ای‌فایو) برای کی‌یف منعقد کرد. این پروژه همچنین شامل آموزش نیروهای اوکراینی می‌شد.

دانمارک تا سال ۲۰۰۵ از تانک‌های لئوپارد وان‌ای‌فایو (Leopard ۱A۵) استفاده می‌کرد. کپنهاگ در سال ۲۰۱۰ حدود ۱۰۰ عدد از این تانک‌ها را به شرکت آلمانی FFG فروخت، در حالی که برخی از این تجهیزات سنگین را راهی موزه‌ها کرد. در این بیانیه آمده است که ارتش دانمارک پس از آن تصمیم گرفت آنها را از موزه‌ها پس بگیرد تا بلافاصله پس از تصمیم‌گیری برای تامین تانک‌ها به اوکراین، برنامه آموزش را آغاز کند.

ارتش دانمارک روز جمعه تایید کرد که اولین محموله از تانک‌های لئوپارد۱ خود را در اختیار کی‌یف قرار داده است. در این بیانیه آمده است که ۱۰ عدد از این تجهیزات سنگین در حال حاضر در اوکراین هستند و «تجهیزات بیشتری در راه است.»

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا