بین الملل

خطوط هوایی ترکیه پروازهای خود به سرزمین‌های اشغالی را تعلیق کرد

در پی آغاز عملیات طوفان الاقصی و همچنین حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شرکت خطوط هوایی ترکیه پروازهای خود به سرزمین‌های اشغالی را تعلیق کرد.

به گزارش باراناخبر به نقل از آناتولی، خطوط هوایی ترکیه پروازهای خود به سرزمین‌های اشغالی را به حالت تعلیق درآورد.

یحیی اوستون، مشاور رسانه شرکت خطوط هوایی ترکیه در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که به دلیل اوضاع موجود پروازهای خود به سرزمین‌های اشغالی را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آوردیم.

پیش از این و به دنبال اجرای عملیات طوفان الاقصی که از روز شنبه با حمله گسترده نیروهای مقاومت به شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه آغاز شد و همزمان با درگیری شدید بین نیروهای صهیونیست و حماس، کره‌ای ایر، تنها شرکت هواپیمایی کره جنوبی که پروازهای مستقیم بین اینچئون و تل‌آویو را انجام می‌دهد، پرواز روز دوشنبه خود را لغو کرد – اما گفت که یک پرواز برگشت از تل‌آویو به اینچئون انجام خواهد داد تا مردم را به خانه بازگرداند.

ایر ایندیا نیز به دلیل ایمنی مسافران و خدمه، پروازهای خود را به تل آویو تا 14 اکتبر به حالت تعلیق درآورده است.

شرکت هواپیمایی هنگ‌کنگ Cathay Pacific نیز پرواز روز سه‌شنبه خود را از تل‌آویو لغو کرد و گفت که از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد.

خطوط هوایی سراسر جهان از جمله خطوط هوایی یونایتد، امریکن ایرلاینز و دلتا ایر لاین نیز به دلیل تشدید تنش‌ها، پروازهای خود را با اختلال و لغو مواجه کرده‌اند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا