ورزشی

جنگ ربات‌های جنگجوی سبک‌وزن در دو راند/ از تله‌گذاری تا واژگونی ربات‌های رقیب

سرداور مسابقات ربات‌های جنگجوی سبک‌وزن در گفت‌و‌گو با آنا عنوان کرد؛

رضا کریمی با تشریح رقابت ربات‌های جنگجو عنوان کرد: مسابقه در دو راند دو دقیقه‌ای برگزار می‌شود و در این زمان ربات‌ها باید حریفان خود را داخل گودالی که در زمین قرار دادیم بیندازند یا در منتهی الیه دیواره‌ها در تله بیندازند تا ربات حریف قادر به حرکت نباشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، پنجمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان از روز گذشته با حضور مجید مشکینی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، حامد حسن‌پور رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و جمشید صباغ‌زاده قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات در کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات آغاز به کار کرد.

براین اساس، رضا کریمی سرداور مسابقات ربات‌های جنگجوی سبک‌وزن در این جشنواره حضور پیدا کرده است.

خبرنگار آنا در حاشیه این مراسم با این کریمی گفت‌وگویی را انجام داده است.

جنگ ربات‌های جنگجوی سبک‌وزن در دو راند/ از تله‌گذاری تا واژگونی ربات‌های رقیب

کریمی با تشریح مسابقات ربات‌های جنگجوی سبک‌وزن اظهار کرد: شرکت‌‌کنندگان این لیگ مسابقات ربات‌های جنگجوی سبک‌وزن عمدتاً دانش‌آموزان دوره ابتدایی هستند که ربات‌های خود را براساس قوانینی که تعریف کردیم از قطعات مختلف می‌سازند و وارد مسابقات کنند.

وی با اشاره به جزئیات مسابقات ربات‌های جنگجوی سبک‌وزن اضافه کرد: دانش‌آموزان تعدادی پیشن را که روی زمین قرار دارد را باید به سرانجام برسانند تا امتیاز لازم را دریافت کنند.

جنگ ربات‌های جنگجوی سبک‌وزن در دو راند/ از تله‌گذاری تا واژگونی ربات‌های رقیب

سرداور مسابقات ربات‌های جنگجوی سبک‌وزن عنوان کرد: مسابقه در دو راند دو دقیقه‌ای برگزار می‌شود و در این زمان ربات‌ها باید حریفان خود را داخل گودالی که در زمین قرار دادیم بیندازند و امتیاز بگیرند یا در منتهی الیه دیواره‌ها در تله بیندازند تا ربات حریف قادر به حرکت نباشد یا ربات حریف را واژگون کنند تا مجدداً قادر به حرکت نباشد.

کریمی یادآور شد: در نهایت امتیازات دو راند محاسبه شده و تیم برنده اعلام می‌شود.

وی درباره اینکه این مسابقات در چه رده‌ای برگزار می‌شود؟ پاسخ داد: این مسابقات در رده کشوری است و سه گروه از سه استان تهران، یزد و گیلان در این رقابت‌ها شرکت کردند.

دکمه بازگشت به بالا