بین الملل

جزئیاتی از پشت پرده جدال بین شرکت‌های هوش مصنوعی و ناشران خبری

نیویورک تایمز افشا کرد؛

جزئیاتی از پشت پرده جدال بین شرکت‌های هوش مصنوعی و ناشران خبری

نیویورک تایمز و چند ناشر خبری بزرگ دیگر از شرکت هوش مصنوعی اوپن ای‌آی و شریک آن مایکروسافت به اتهام استفاده بدون اجازه از محتوای خود شکایت کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشریه نیویورک تایمز مدتی است که به دنبال مناقشه‌ای قانونی با «اوپن ای‌آی» و مایکروسافت است. شکایت این نشریه ناشی از تنش رو به افزایش بین صنعت خبر و هوش مصنوعی است. شرکت‌هایی مانند «اوپن ای‌آی» و مایکروسافت از محتوای خبری برای آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی خود استفاده می‌کنند. این کار می‌تواند برنامه‌هایی مانند چت‌بات‌ها را تقویت کند و شرکت‌های هوش مصنوعی از این طریق درآمد کسب می‌کنند. از سوی دیگر، ناشران خبری نیز می‌خواهند از مالکیت معنوی خود محافظت و در عین حال درآمد لازم را کسب کنند.

این روزنامه تنها رسانه خبری در این حوزه نیست و سایر سازمان‌های خبری نیز در این مذاکرات شرکت داشته‌اند. این سازمان‌ها عبارتند از: «گانت» (Gannett)، بزرگترین شرکت روزنامه‌ای ایالات متحده؛ «نوز کورپوریشن» (News Corp)، مالک وال استریت ژورنال؛ و «ای‌آی‌سی» (IAC)، غول دیجیتال «دیلی بیست» (Daily Beast).

مایکروسافت، که بزرگترین سرمایه‌گذار و همکار «اوپن ای‌آی» است، نیز با ناشران خبری در ارتباط بوده است. «فرانک شاو» (Frank Shaw)، سخنگوی مایکروسافت گفت: ما مذاکرات مفیدی با تعدادی از ناشران داشته‌ایم و منتظر مذاکرات آینده هستیم.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا