بین الملل

تظاهرات ده‌ها هزار نفر در سراسر جهان علیه بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، ده‌هاهزار نفر در سراسر جهان روز‌های جمعه و شنبه علیه بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

به گزارش شبکه خبری «الجزیره» از بغداد و امان تا جاکارتا و اسلام آباد تظاهرات بزرگی در همبستگی با فلسطینی ها برگزار شد. مردم شهر «بغداد» پایتخت عراق علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند. مردم در بغداد شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و«مرگ بر آمریکا» سر دادند. تظاهرکنندگان از جهان عرب خواستند با اتحاد با هم علیه رژیم صهیونیستی وارد عمل شوند.

 روز جمعه نیز در شهر «امان» پایتخت اردن مردم پس از نماز جمعه تظاهرات ضد اسرائیلی برگزار کردند. در یمن و ایران نیز تظاهرات ضد صهیونیستی مشابهی برگزار شد.

 شبکه الجزیره در خصوص راهپیمایی در ایران نوشت، ده‌ها هزار ایرانی علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به خیابان‌ها آمدند. ایرانی‌ها در این تجمع مردمی شعارهای ضد آمریکا  و ضد اسرائیل سر دادند.

برخی منابع خبری از  تظاهرات در شهر «لندن» مقابل دفتر شبکه خبری «بی بی سی» خبر دادند. حاضران در این تجمع با شعارهایی در حمایت از مردم غزه و محکومیت رژیم صهیونیستی سر دادند.

سخنگوی صندوق کودکان ملل متحد با تایید شهادت ۷۰۰ کودک در نوار غزه، هشدار داد: «دیگر جای امنی برای کودکان در غزه وجود ندارد؛ آب و غذا و دارویی هم نیست.»

 

سخنگوی صندوق کودکان ملل متحد «یونیسف» در گفت‌وگو با «الجزیره» اعلام کرد که از زمان شروع بمباران اسرائیل، بیش از ۷۰۰ کودک در نوار غزه جان خود را از دست داده‌اند.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی الجزیره، سخنگوی یونیسف در مصاحبه با خبرنگار این شبکه تاکید کرد: «دیگر جای امنی برای کودکان در غزه وجود ندارد؛ آب و غذا و دارویی هم نیست».

وزارت بهداشت نوار غزه، ظهر امروز (شنبه، ۱۴ اکتبر) آمار جدید شهدای فلسطینی را طی بیانیه‌ای اعلام کرد؛ تا به امروز که هشتمین روز از نبرد طوان الاقصی است، ۲۲۱۵ شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌ و ۸۷۱۴ تن دیگر از آغاز تجاوزات به نوار غزه مجروح شده‌اند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا