اجتماعی

تصویب سرفصل‌های کارشناسی‌ارشد رشته «مطالعات چین» در دانشگاه تهران

رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران از تصویب سرفصل‌های رشته جدید «مطالعات چین» در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: این رشته برای اولین بار در ایران در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد سمیعی رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران درباره تصویب سرفصل‌های رشته مطالعات چین در مقطع کارشناسی‌ارشد گفت: سرفصل‌های مقطع کارشناسی ارشد رشته مطالعات چین توسط دانشگاه تهران تصویب شده و به وزارت علوم ارسال شده است. در صورت تصویب نهایی در وزارت علوم، اولین دوره پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد این رشته از آنلاین ماه ۱۴۰۳ پذیرش می‌شود.

وی از رایزنی با دانشگاه «جِنگجو » چین که ۷۰ هزار دانشجو در آن شاغل به تحصیل هستند، خبر داد و گفت: با مسئولان دانشگاه جِنگجو مذاکره کردیم که دانشگاه تهران را در زمینه راه‌اندازی و اجرای رشته مطالعات چین همراهی کنند و پیشنهاد دادیم که دانشجویان این رشته بتوانند یک نیمسال با هزینه دولت چین در این دانشگاه معتبر مهمان شوند.

دکتر سمیعی تاکید کرد: آشنایی با زبان چینی از شروط اولیه پذیرش دانشجو در رشته مطالعات چین است.

رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با اشاره به همکاری‌های مشترک این دانشکده با دانشگاه «نورث وست» کشور چین گفت: دانشگاه نورث وست دارای یک مؤسسه مطالعات خاورمیانه است که در سه حوزه مطالعات ایرانی، مطالعات عربی و مطالعات ترکی فعالیت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، وی افزود: در جریان سفر اخیر به چین، موافقت‌نامه‌ای بین دانشکده مطالعات جهان و مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه نورث وست چین به منظور تبادل استاد و دانشجو منعقد شد.

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا