بین الملل

تشکر چارچوب هماهنگی از مواضع حزب دموکرات کردستان در قبال انتخابات زودهنگام

چارچوب هماهنگی شیعیان عراق مواضع حزب دمکرات کردستان و ائتلاف السیاده (دولت) را بر اساس حمایت آنها از “گزینه قانونی” در انتخابات زودهنگام ارزیابی کرد.

به گزارش باراناخبر، چارچوب هماهنگی شیعیان عراق دوشنبه شب در بیانیه ای درباره آخرین مواضع حزب دمکرات کردستان و ائتلاف سنی «السیاده» (حاکمیت) در نشست اربیل مبنی بر حمایت از گزینه قانونی این کشور در انتخابات زودهنگام پس از ایجاد فضای مناسب در کشور تحت نظارت دولت با اختیارات تام و احیای فعالیت نهادهای قانونی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: چارچوب هماهنگی بر ادامه مذاکرات با همه طرف ها برای اجرای فرآیندهای قانونی در عراق و بازگشت نهادها به انجام وظایف خود و تشکیل دولت با صلاحیت ها تاکید دارد.

چارچوب هماهنگ کننده در پایان بیانیه تاکید کرد که تمام تلاش خود را برای ایجاد شرایط مناسب و تضمین مشارکت همه طرف ها به کار خواهد گرفت.

پیش از این ائتلاف اهل سنت السیاده (حکمیت) به رهبری الخنجر و الحلبوسی و حزب دمکرات کردستان به رهبری بارزانی به عنوان متحدان مقتدی صدر بر اهمیت برگزاری انتخابات زودهنگام پس از تشکیل دولت با اختیارات کامل تاکید کرده بودند. و لزوم ادامه فعالیت مجلس تا زمان برگزاری انتخابات

کارشناسان معتقدند این موضع متحدان صدر می تواند به معنای مخالفت آنها با درخواست وی برای استعفا از پارلمان و انحلال آن باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا