بین الملل

ترامپ پس از دادگاه به یک رستوران کوبایی رفت و همه را مهمان کرد!/عکس

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا دقایقی پس از خروج از دادگاه با فریاد “همه مهمان من” وارد رستوران ورسای در میامی شد، با کارکنان و حامیانش عکس گرفت و اندکی پس از اظهار بی‌گناهی در ۳۷ مورد فدرال، انگشت شست خود را بالا گرفت. کسانی که در رستوران بودند برای ترامپ که روز چهارشنبه ۷۷ ساله می‌شود، آهنگ «تولدت مبارک» را خواندند.

ترامپ مدت کوتاهی پس از حضور در رستوران در پلتفرم رسانه اجتماعی Truth خود پستی منتشر کرد. او نوشت: «متشکرم میامی. “یک استقبال گرم در چنین روز غم انگیز برای کشور ما!”

والت نائوتا، یکی از متهمان پرونده اسناد ترامپ نیز در رستوران حضور داشت. دستیاران ستاد انتخاباتی ترامپ تصاویر ویدئویی از این توقف را به اشتراک گذاشتند که در آن رئیس جمهور سابق در حال دست دادن و تشکر از حامیان داخل کافه بود.

ترامپ پس از دادگاه به یک رستوران کوبایی رفت و همه را مهمان کرد!/عکس

با توجه به اهمیت فلوریدا و جمعیت کوبایی-آمریکایی آن در انتخابات فدرال، این توقف مضامین سیاسی نیز داشت. فلوریدا همچنین محل زندگی مشترک ترامپ و فرماندار ران دیسانتیس، رقیب اصلی او در حزب جمهوری خواه برای انتخابات سال ۲۰۲۴ است.

ترامپ بعدازظهر سه‌شنبه بعد از کیفرخواست وزارت دادگستری مبنی بر نقض قانون جاسوسی و ممانعت از اجرای عدالت در گرفتن سوابق طبقه‌بندی شده از دوره ریاست‌جمهوری خود و امتناع از بازگرداندن آن‌ها، با ۳۷ اتهام مواجه شد. این دومین محاکمه ترامپ در سال جاری بود، اما این اولین حضور او در دادگاه میامی به دلیل اتهامات فدرال بود.

ترامپ پس از دادگاه به یک رستوران کوبایی رفت و همه را مهمان کرد!/عکس

او اولین رئیس جمهور سابق یا نامزد ریاست جمهوری است که با چنین اتهاماتی روبرو می‌شود.

۳۱۱۳۱۱

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا