بین الملل

تحقیقات درباره تلاش پیمانکار نظامی سوئیس برای ارسال تانک به اوکراین

در پی تلاش یک پیمانکار نظامی دولتی سوییس برای فروش تانک به یک واسطه آلمانی برای ارسال به اوکراین، وزیر دفاع سوییس با آغاز تحقیقات خارجی در این باره موافقت کرد.

به گزارش باراناخبر، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، پس از حضور ویولا آمهرد، وزیر خارجه سوییس در پارلمان این کشور برای دیدار با اعضای کمیسیون سیاست امنیتی، اعلام شد که تحقیقات مستقلی درباره این مسئله آغاز خواهد شد. قانونگذاران سوییسی خواستار اطلاعاتی در مورد میزان اطلاع ویولا آمهرد از توافق پیشنهادی شدند، توافقی که دولت سوییس در نهایت آن را در ماه گذشته برای حافظت از بی‌طرفی کشورش آن را لغو کرد.

شرکت پیمانکار نظامی «رواگ» در سوییس ۹۶ دستگاه تانک «1A5» را در ۲۰۱۶ خریداری کرده و در ایتالیا نگهداری می‌کند. این شرکت قصد داشت تانک‌ها را دوباره به شرکت آلمانی سازنده آن بفروشد تا این شرکت تانک‌های مذکور را به اوکراین بفرستد. اما شورای فدرال سوییس در اواخر ماه ژوئیه متوجه ماجرا شد و برای جلوگیری از نقض قانون اساسی بی‌طرف سوییس، اجازه فروش تانک‌ها را صادر نکرد.

تحقیقات درباره این رویداد شامل قرارداد فسخ‌شده و همچنین مدیریت شرکت رواگ خواهد بود. همچنین برخی قانون‌گذاران سوییسی پیشنهاد کرده‌اند که دولت این کشور در هیئت‌مدیره این شرکت نماینده‌ای داشته باشد تا عملکرد آن را بررسی کند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا