تاکید مجدد حماس بر شروط چهارگانه برای آتش‌بس در غزه

به گزارش باراناخبر، یکی از رهبران حماس اعلام کرد: حماس با پذیرش برخی اصلاحات در طرح آتش بس پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا آماده آتش بس دائمی در غزه است.

«جهاد طه»، سخنگوی رسمی جنبش حماس در گفت‌وگو با تلویزیون العربی الجدید بار دیگر در سخنانی بر پایبندی حماس به خواسته‌های ملی و شروط چهارگانه مقاومت فلسطین یعنی توقف کامل جنگ، خروج کامل نیروهای اسرائیلی از نوار غزه، بازگشت آوارگان به محل زندگی خود و افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه و آغاز بازسازی این باریکه تاکید کرد.

وی تاکید کرد که «اصلاحات ارائه شده از سوی حماس به طرح پیشنهادی آتش بس بایدن و بندهای مبادله اسرا، ضرورت آتش بس در غزه را تأیید می‌کند.»

به گزارش آنلاین؛ سخنگوی رسمی جنبش حماس تصریح کرد: اشغالگران طبق معمول در تلاش برای به شکست کشاندن هرگونه پیشنهادی برای توقف جنگ هستند و این دلیل آشکاری است که آنان خواهان تداوم حملات خود به باریکه غزه هستند.

این مقام فلسطینی افزود: پایبندی حماس به پیشنهاد ارائه شده منوط به پایان دادن حملات است؛ پیشنهادی که شامل آتش‌بس پایدار، عقب‌نشینی کامل اشغالگران از نوار غزه، ورود کاروان‌های امدادرسان، بازسازی غزه و تبادل اسرا است.

طه خاطرنشان کرد: اصلاحات ارائه شده توسط جنبش حماس و گروه‌های مقاومت در پاسخ به طرح پیشنهادی در نظر گرفته شده و ضرورت آتش بس را تأیید می‌کند.

ساعاتی پیش نیز، اسامه حمدان از رهبران حماس در مواضعی اعلام کرد: اشغالگران مانع برقراری آتش بس در غزه هستند.

وی افزود: بلینکن ثابت کرد که خود بخشی از مشکل است نه راه حل. ما به واسطه‌ها ابلاغ کردیم آنکه با طرح‌های پیشنهادی مخالفت می‌کند، رژیم صهیونیستی است.دولت آمریکا برای فرار از هرگونه تعهد در رابطه با توافق آتش‌بس در غزه با رژیم اشغالگر همراهی می‌کند.

حمدان بیان کرد: روز بعد از جنگ فلسطینی خواهد بود و ما در مورد وضعیت و آینده خود تصمیم‌گیری خواهیم کرد. ما از واسطه‌ها می‌خواهیم ضمانت‌هایی بدهند که مانع فرار رژیم اشغالگر از مسئولیت‌های خود شود. این رژیم صهیونیستی است که مانع رسیدن به توافق آتش‌بس می‌شود.

وی همچنین افزود: در طرح پیشنهادی دشمن صهیونیستی بر آتش‌بس موقت تاکید شده تا این رژیم مجدد نفسی تازه کرده و جنگ را از سرگیرد.

310310

دکمه بازگشت به بالا