استان ها

تأملی در حادثه حرم رضوی

گروه استانی خبرگزاری آنا; سه شنبه گذشته حادثه تروریستی در حرم مطهر حضرت رضا (ع) رخ داد که منجر به شهادت دو تن از علما و خادمان ممتاز شهر مشهد و مجروح شدن یکی دیگر از این عزیزان شد. در این میان گستردگی درود و تسلیت شهادت این عزیزان به ساحت مقدس صاحبانمان (ع) و ملت ایران و بویژه علمای اسلام، چند نکته در عظمت این واقعه است. .

چه چیزی بیش از هر فاجعه دیگری در این حادثه غم انگیز باعث درد و تأثیر اعضای جامعه شده است؟ هتک حرمت در ساحت مقدس حضرت رضا است که در طول تاریخ بارها مورد تعرض و بی احترامی جنایتکاران و ظالمان قرار گرفته است و این حرکت ناجوانمردانه امتداد اعمال ننگین منافقین رضاخان و کوردل و امثال آن بوده است.

ریشه چنین حوادثی را از نظر درونی و دینی باید در افکار تفرقه افکنانه وهابیت در عربستان جستجو کرد، همان فرزند مبارکی که از آمیزه‌ای از ریا و تحجر و در عصر امروز، ثمره‌های شیطانی مانند داعش و القاعده برخاسته است. و جندالشیطان و غیره بر امت اسلامی تا زمانی که این تصور غلط از جهان اسلام برطرف نشود، می توانیم شاهد این گونه اعمال جنایتکارانه علیه امت اسلامی باشیم.


بیشتر بخوانید:

شهادت روحانیون در حادثه مشهد نتیجه شکست آمریکا و انگلیس است.


ارتکاب این گونه اعمال کور و وحشیانه نشان دهنده عمق خصومت و کینه گروه های تکفیری و عناصر ناپاک آنها با نظام ولایت عصمت و طهارت اهل بیت علیهم السلام و نظام مقدس است. جمهوری اسلامی و مردم آن در حفظ امنیت عتبات عالیات و همه این مرزها، حافظان و پاسداران حرم استان را اداره می کنند و مسئولیت دارند.

باید توجه داشت که مبارزه با این جریان خبیث و نزول ملعونه باید هم در جبهه نظامی و هم در جبهه فکری ـ تبلیغی به صورت همزمان صورت گیرد. امنیت نظامی دستگاه های نظامی و اطلاعاتی و حافظان امنیت فکری و عقیدتی کشور که علما و اساتید دانشگاه ها و روشنفکران اعلام شده هستند باید هماهنگ و هم افزا عمل کنند.

اما در تحلیل ریشه‌های منطقه‌ای و سیاسی این جنایت باید توجه داشت; اکنون که قهرمانی ها و نبردهای قهرمانانه جوانان فلسطینی رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است، دست نشانده های این رژیم سعی در فریب اذهان جوانان مسلمان و تغییر خط نبرد از بیت المقدس و تل آویو به ایران دارند و چنین رفتار ناپسندی را با آن انجام می دهند. عملیات های شهادت طلبانه . اما با بیداری امت اسلامی، حتی این گونه توطئه ها نیز شکست خواهد خورد و به یاری خداوند و استواری مردم دلیر فلسطین، به زودی شاهد نابودی عامل اصلی بلایا و بلایای منطقه خواهیم بود. رژیم کودک کش صهیونیستی خواهیم بود.

در پایان یادآور می شود که این حادثه چه به دست دشمنان قسم خورده این انقلاب و چه با نظر شخصی عنصر فریب خورده یک هدف اساسی را دنبال می کند و آن ایجاد تفرقه در امت اسلامی است. این موضوع را می توان در سه لایه دینی، ملی (جمهوری اسلامی ایران و افغانستان) و حکومتی دانست که به یاری خداوند و هوشیاری آحاد مردم در تحکیم پایه های وحدت دینی و ملی خنثی می شود.

یاسر آرین نژاد فیض آبادی نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیات نظارت بر تشکل های دانشگاهی اسلامی استان خراسان رضوی

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا