بین الملل

بیم اتحادیه اروپا از ورود موج جدید مهاجران

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، در بحبوحه درگیری رژیم صهیونیستی با حماس، «دیمیتریس کایریدیس» وزیر مهاجرت یونان روز دوشنبه گفت که اتحادیه اروپا با خطر هجوم ناگهانی مهاجران مواجه است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» وزیر مهاجرت یونان که به ترکیه سفر کرده است، خواستار هوشیاری و همبستگی بیشتر میان کشورهای عضو اتحادیه  شد.

کایریدیس گفت، همیشه این خطر وجود دارد، اگر بی‌ثباتی در خاورمیانه گسترش یابد، همه چیز می‌تواند خطرناک شود.

وی افزود:«ما باید هوشیار باشیم، باید به عنوان اروپا به هم نزدیک شویم. ما به حفاظت بهتر از مرزها، مبارزه با شبکه های جنایتکار قاچاقچیان نیاز داریم.»

چندی قبل، مقامات یونان گفتند که ۴۸ مهاجر را از یک قایق بادی نزدیک جزیره «لسبوس» حوالی سواحل ترکیه نجات دادند.  گارد ساحلی یونان در بیانیه‌ای اعلام کرد:«یک کشتی گارد ساحلی که در حال گشت‌زنی در خارج از جزیره بود، صبح یکشنبه این قایق را مشاهده کرد. گارد ساحلی یونان ۴۸ خارجی را تخلیه و نجات داد.»

 

بر اساس این گزارش، در طول بحران مهاجرت اروپا در سال ۲۰۱۵، دولت‌های عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با هجوم بیش از یک میلیون نفر عمدتا پناهجویان سوری که از ترکیه به یونان رفتند، تلاش کردند. کشورهای شمال آفریقا مانند مغرب، تونس، الجزایر، لیبی و موریتانی نیز سال‌ها شاهد تلاش‌های مهاجران عمدتا از کشورهای جنوب صحرای آفریقا برای رسیدن به اروپا هستند. در حالیکه برخی از مهاجران موفق می‌شوند به مقصد برسند، برخی دیگر اغلب در طول سفر جان خود را  از دست می‌دهند.

 ترکیه  و یونان ۲ گذرگاه مهم برای پناهجویان و مهاجران غیرقانونی است که در سودای  زندگی بهتر به اروپا می‌روند.کشورهای شمال آفریقا مانندمغرب، تونس، الجزایر، لیبی و موریتانی نیز سال‌ها شاهد تلاش‌های مهاجران عمدتا از کشورهای جنوب صحرای آفریقا برای رسیدن به اروپا هستند. در حالیکه برخی از مهاجران موفق می‌شوند به مقصد برسند، برخی دیگر اغلب در طول سفر جان خود را  از دست می‌دهند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا