بین الملل

به وزن جدید عادت کرده ام/ مدال المپیک را می‌خواهم

ملی پوش وزنه برداری تمام هدف خود را در ابتدا به کسب سهمیه المپیک و پس از آن مدال المپیک معطوف کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، میرمصطفی جوادی؛ وزنه برداری که حرف‌های زیادی برای گفتن در دسته ۸۱ کیلوگرم داشت حالا می‌خواهد همه آن اتفاق‌های خوب را در دسته ۸۹ کیلوگرم رقم بزند. خودش از دسته ۸۱ راضی بود. جایی که وزنه‌های خوبی می‌زد و مشکل خاصی هم وجود نداشت، اما مصطفی برای اینکه بتواند در المپیک حضور داشته باشد مجبور شد تا یک وزن بالاتر بیاید و حالا وزنه بردار ایران در دسته ۸۹ کیلوگرم باشد.

جوادی در ابتدا درباره شرایط اردو می‌گوید: خدا را شکر همه چیز خیلی خوب است و شرایط مهیا برای اینکه بیش از پیش پیشرفت کنیم و وزنه بزنیم. من حدود سه ماه است که تغییر وزن داده ام و در ۸۹ کیلوگرم وزنه می‌زنم. آن هم به دلیل اینکه بتوانم سهمیه المپیک بگیرم و در این رقابت‌های مهم وزنه بزنم.

وی از شرایط بدنی خودش حرف می‌زند و ادامه می‌دهد: شرایط بدنی ام خدا را شکر خوب است. یک وضعیت خوبی به وجود آمده و تازه دارم به وزن جدید عادت می‌کنم. کم کم دارم در رکورد‌های خودم تاثیر تمریناتی که کرده ام را می‌بینم. امیدوارم در آینده شرایط خیلی بهتری را ببینم و رکورد‌های بیشتری را ثبت کنم.

نماینده دسته ۸۹ کیلوگرم ایران از رکوردگیری تیم ملی که دو هفته پیش در آکادمی ملی المپیک برگزار شد حرف می‌زند و می‌گوید: یک رکوردگیری خیلی خوبی بود که برگزار شد. همه چیز رسمی بود و خدا را شکر که آنجا هم نسبت به رکورد‌هایی که قبلا داشتم عملکرد بهتری از خودم نشان دادم. در یک ضرب توانستم وزنه ۱۶۹ را مهار کنم و در دوضرب هم وزنه ۲۰۷ کیلوگرم را مهار کردم. الان شرایط خیلی بهتری دارم و امیدواری خودم این است که بتوانم هر روز پیشرفت چشمگیری داشته باشم.

جوادی که یکی از شانس‌های ایران برای کسب سهمیه وحتی کسب مدال در المپیک است با جدیتی مثال زدنی از حضور در این رقابت‌ها حرف می‌زند: خب قبلا هم گفتم. به دسته ۸۹ آمدم تا بتوانم در المپیک حضور داشته باشم. اگر این توانایی را در خودم نمی‌دیدم که بتوانم در المپیک باشم و در المپیک مدال بگیرم هرگز تغییر وزن نمی‌دادم. اگر تلاشی در خودم نمی‌دیدم بعید بود از ۸۱ به ۸۹ بیایم. برای همین هدفم کسب سهمیه المپیک و شرکت در این رویداد مهم جهانی است. به امید خدا تمام تلاشم را می‌کنم تا بتوانم در این رقابت‌ها مدال هم کسب کنم.

میرمصطفی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند چه زمانی به شرایط ایده ال خودش برسد این واکنش را نشان داد: نمی شود زمان خاصی را مشخص کرد. پیش بینی دقیقی را نمی‌توان متصور شد، اما در این چند ماه پیشرفت خوبی داشتم و شرایط خوبی را پشت سر گذاشتم. امیدوارم به همین صورت پیش برود و قطعا شرایط خوبی را شاهد خواهیم بود.

ملی پوش ایران در پایان گفت: شرایط در فدراسیون خوب است. نسبت به کار‌هایی که درباره ما ورزشکاران انجام شده همه چیز خوب است. اردو‌های منظم و یک اسپانسر خیلی خوب. فکر می‌کنم جذب این اسپانسر شرایط را برای همه خیلی آسانتر کرد و خدا را شکر همه چیز بهتر شده است. امیدوارم ما هم نتایج خوبی بگیریم تا خستگی این مدت از تن همه بچه‌های تیم ملی و فدراسیون در برود.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا