عمومی

برگزاری سوگواره «رواق سرخ» در بزرگداشت شهدای حرم شاهچراغ(ع) – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حمیدرضا قانعی بعدازظهر سه شنبه در گردهمایی مدیران خانواده نهادهای فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی 4 آبان را گرامی داشتند. حرم مطهر حضرت شاه سراق (آ)وی از آمادگی برای گرامیداشت چهلمین روز شهادت این شهدا گفت و یادآور شد: اولین مراسم در این زمینه با عنوان آیینه شکسته برگزار و از خانواده این شهدا تجلیل شد.

قانعی با اشاره به سخنان رهبری در خصوص شهدای حرم شاه سراقبا همکاری ارشاد فارس با بنیاد بین المللی امام رضا (ع) به عنوان ستاره های درخشان انقلاب اسلامی باقی خواهند ماند.آ) وی برای گرامیداشت این شهدا یاد و خاطره ای را گرامی داشت و افزود: در همین راستا سوگواری ملی رواق سرخ در 6 آذر 1401 در شیراز برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس گفت: غروب 17 آذر نیز مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد این شهداست. شاه سراق (آ) برگزار می شود، خاطرنشان کرد: همزمان با این مراسم، گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت آیت الله سید عبدالحسین دستغیب و دو سالگرد شهادت سردار شهید مدافع حرم. حرام، رسول استوار. محمودآباد نیز برگزار می شود.

قانعی همچنین گفت: با همکاری بنیاد باین بین المللی امام رضا (آ)دبیرخانه صدا و سیمای رضوی را در شیراز ایجاد می کنیم و انشالله بعد از ماه مبارک رمضان اختتامیه این جشنواره را برگزار خواهیم کرد.

وی همچنین برگزاری جشنواره تئاتر استانی در روزهای گذشته را یادآور شد و خاطرنشان کرد: جشنواره منطقه ای تئاتر با حضور نمایندگانی از 9 استان کشور در شیراز برگزار می شود.

قانعی اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارائه امکان خرید کتاب یارانه ای از سایت ketab.ir را گامی در مسیر بهره مندی جامعه از یارانه کتاب قدردانی کرد و گفت: در اجرای این طرح اکثریت از کتابخانه ها من آنها را می بینم و ناشران استان فارس شرکت می کنند.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح به هر کد ملی ماهیانه 100 هزار دلار تخفیف تعلق می گیرد و علاوه بر آن خرید کتاب با 25 درصد تخفیف انجام می شود و این طرح عملا جایگزین نمایشگاه کتاب شخصی خواهد شد. .

دکمه بازگشت به بالا