بین الملل

برخورد هواپیماهای آمریکایی باهم دیگر و کشته شدن 2 خلبان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، مقامات بخش هوانوردی آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران از برخورد ۲ فروند هواپیما باهمدیگر و کشته شدن دو خلبان این دو هواپیما خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» دو خلبان این هواپیماها هنگام فرود در یک مسابقه هوایی در «رینو» واقع در «نوادا»  باهم برخورد کرده و کشته شدند.  

 

مقامات هوایی آمریکا گفتند که این هواپیماها در پایان مسابقه «تی-۶» باهم برخورد کردند. مقامات آمریکایی به نوع این هواپیماها  اشاره‌ای نکرده‌اند. اداره هوانوردی آمریکا از تلاش برای پی بردن به علت این سانحه هوایی خبر داده است. گفته می شود که دو خلبان جان باخته از جمله خلبانان زبده آمریکا بودند.

در یک حادثه دیگر، مفقود شدن «اف-۳۵» پرهزینه‌ترین جنگنده آمریکایی در ایالت «کارولینای جنوبی» و درخواست کمک ارتش از مردم برای یافتن آن خبرساز شده است.

منابع رسانه‌ای غربی به نقل از مقام‌های ارتش آمریکا خبر دادند، که «اف-۳۵ لایتنینگ ۲» که یک جنگنده چند منظوره، تک سرنشین و رادارگریز است، در ایالت کارولینای جنوبی مفقود شده و تلاش‌ها برای یافتن آن ادامه دارد.

گفته شده که خلبان این جنگنده روز یکشنبه بعد از بروز مشکل حین پرواز بر فراز چارلستون، برای نجات خود ایجکت کرد. به گفته مقام‌های ارتش، خلبان توانسته ساعت ۱۴ به چارلستون شمالی برود و خود را به یک بیمارستان محلی برساند. مقام‌های ارتش آمریکا هنوز اطلاعاتی درباره نام و هویت خلبان اف-۳۵ منتشر نکردند و بر ادامه تلاش‌ها برای یافتن این جنگنده تاکید کردند.

«هیثر استانتون» یکی از مقام‌های ارشد پایگاه نیروی هوایی چارلستون اعلام کرد، با توجه به مسیر پروازی این جنگنده، تمرکز تلاش‌ها برای یافتن آن روی مناطق مجاور دریاچه «مولتری» و «ماریون» است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا