بین الملل

برای هفتمین هفته متوالی؛ دهها هزار نفر در تل آویو علیه نتانیاهو شعار دادند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، دهها هزار نفر از مخالفان کابینه بنیامین نتانیاهو امشب (شنبه) در خیابان‌های تل آویو تجمع کرده و علیه او و طرح تضعیف سیستم قضایی شعار دادند.

به نوشته وبگاه عرب۴۸، برای هفتمین هفته متوالی، مخالفان به دعوت احزاب اپوزیسیون به خیابان‌ها سرازیر شدند. علاوه بر تجمع گسترده در خیابان «کاپلان»، دهها هزار نفر نیز در مقابل خانه نتانیاهو در منطقه «کیساریا» جمع شدند. دهها شهر دیگر از جمله حیفا، قدس اشغالی، هود، هشارون، الخضیره، ریشون لتسیون، رعنانا و کفار سابا نیز شاهد تجمعات گسترده بود.

در روزهای گذشته نیز تجمعات مختلفی در مقابل خانه هر یک از وزرای کابینه بنیامین نتانیاهو شکل گرفت بود.

در این راستا پلیس رژیم صهیونیستی تعدادی از خیابان‌ها را مسدود کرد و عبور و مرور در تل آویو با کندی صورت می‌گرفت.

این تظاهرات در حالی صورت می‌گیرد که «یاریو لوین» وزیر دادگستری، نتانیاهو و «سیمچا روتمن»، رئیس کمیته قانون اساسی، قانون و عدالت در کنست، همچنان به پیشبرد طرح تضعیف سیستم و تضعیف دیوان عالی ادامه می‌دهند و قرار است روز دوشنبه برخی از بندهای این طرح به تصویب کنست برسد.

 

 

در این راستا روز دوشنبه که قرار است کلیات این طرح در کنست [پارلمان رژیم صهیونیستی] به رای گذاشته شود، معترضان کار را تعطیل کرده و به خیابان‌ها خواهند آمد؛ آن‌ها وعده داده‌اند که دوشنبه، روز فلج‌شدن اقتصاد رژیم صهیونیستی خواهد بود.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیرِ تکراری کابینه جدید رژیم صهیونیستی که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، از ابتدای روی کار آمدنش در این دور، طرح «اصلاح سیستم قضایی» را در دستور کار قرار داده و می‌خواهد تحت هر شرایطی به تصویب اعضای کنست برساند تا او و وزرای افراط‌گرای کابینه‌اش در امنیت قضایی بمانند. طبق این طرح اعضای کابینه از این پس اختیارات وسیعی در انتخاب قضات دادگاه عالی خواهند داشت که منجر به تضعیف شدید این عالی‌ترین نهاد قضایی رژیم صهیونیستی می‌شود.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا