بین الملل

بازگشایی بازار‌های مرزی تاجیکستان و افغانستان+تصاویر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنلاین باراناخبر در دوشنبه، بر اساس اطلاعیه استانداری بدخشان تاجیکستان از 2 سپتامبر فعالیت بازارهای مرزی تاجیکستان و افغانستان در شهر «خاروغ» و نواحی «درواز»، «ونج» و «اشکاشیم» از سر گرفته شد.

«علیشیر میرزانبات» استاندار بدخشان تاجیکستان صبح امروز از بازار مرزی منطقه «تیم» بازدید و در خصوص فراهم کردن شرایط مناسب برای رفع نیازهای مشتریان با تجار و مسئولین هر دو جانب صحبت کرد.

گفته شد که از سرگیری فعالیت بازارهای مرزی به توسعه مبادلات کالا بین تاجیکستان و افغانستان و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی کمک خواهد کرد.

«شریف خان صفرزاده» معاون اول استاندار بدخشان تاجیکستان و سایر مسئولین محلی نیز با مهمانان افغانستانی دیدار کرده و با شرایط موجود در بازارهای مرزی آشنا شدند.

مسئولین و تجار افغانستانی با استقبال از این اقدام، برای توسعه تعاملات تجاری بین دو کشور همسایه اعلام آمادگی کردند.

شایان ذکر است که پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان بازارهای مرزی بین دو کشور تعطیل شده بود که از سرگیری فعالیت آنها می‌تواند به عنوان گام حسن نیت در مسیر بهبود روابط «دوشنبه» و «کابل» ارزیابی شود.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا