حوادث

بارش‌های سیل‌آسا در مناطق وسیعی از ژاپن

مقامات محلی ژاپن از ساکنان سواحل اقیانوس آرام در این کشور خواسته‌اند که اقدامات ضروری برای حفاظت از خود در برابر بارندگی‌های سیل‌آسای اخیر را انجام دهند و همچنین در بخش‌هایی از کشور دستور تخلیه اضطراری صادر شده است.

به گزارش باراناخبر به نقل از شبکه «ان اچ کی»، در حالی که روز گذشته سازمان هواشناسی این کشور نسبت به وقوع توفان شدید استوایی موسوم به «ماوار» و حوادث مرتبط با آن هشدار داده بود، این توفان استوایی از اوائل امروز (شنبه) باعث تشدید بارندگی‌های پرحجم در برخی مناطق ژاپن شده و این حادثه طبیعی تاکنون جان یک تن را گرفته است.

همچنین آژانس هواشناسی ژاپن به مردم درباره رانش زمین، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن سیل هشدار داده است.

پلیس استان «آیچی» در مرکز ژاپن می‌گوید: روز جمعه مردی در یک خودروی غرق‌شده پیدا شده و ساعاتی بعد، مرگ این شهروند تایید شده است.

همچنین دست‌کم دو نفر در استان «واکایاما» در غرب ژاپن مفقود شده‌اند که یکی از آنها را آب در یک جاده مملو از سیلاب با خود برد و فرد دیگر نیز در رودی که طغیان کرده بود، گرفتار شده بود.

گزارش‌های متعددی نیز از مصدومیت افراد در سراسر کشور وجود دارد از جمله اینکه در پی رانش زمین در حومه توکیو اوایل روز شنبه مردی مصدوم و در بیمارستان بستری شد.

روز گذشته (جمعه) نیز رسانه‌های داخلی این کشور از لغو بیش از ۲۰۰ پرواز و دستور تخلیه برای صدها هزار نفر در استان‌های جنوبی به دلیل هشدار توفان شدید خبر دادند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا