بین الملل

ایلان ماسک هم از ضدحمله‌های اوکراین ناامید شد

 ایلان ماسک که صاحب چند شرکت مطرح از جمله اسپیس ایکس و تسلا است، در واکنش به پست‌های «دیوید ساکس» مجری یک پادکست آمریکایی و از کارآفرین‌های بخش فناوری این کشور چنین اظهاراتی را عنوان کرد.

دیوید ساکس در اوایل ماه ژوئن شروع به نوشتن مطالبی درباره ضدحمله اوکراین کرد و گفت: ضدحمله اوکراین در تحقق اهداف خود در حال شکست می‌باشد.

او همچنین با انتشار تصویر نقشه‌ای تاکید کرد: دستاوردهای اوکراین آنقدر کم است که به سختی می‌توان آن را در نقشه دید.

ایلان ماسک هم در واکنش به نوشته‌های دیوید ساکس، ضمن انتقاد از ضدحملات شکست‌خورده اوکراین، تصریح کرد: «مرگ‌های بسیار برای اندکی سرزمین!»

ماسک بعد از شروع عملیات نظامی ارتش روسیه در اوکراین در ماه فوریه ۲۰۲۲ اعلام کرد که به کی‌یف اجازه استفاده رایگان از خدمات ترمینال شبکه ماهواره‌ای استارلینک را می‌دهد. او همچنین گفت که هدفش از این تصمیم این است که دسترسی اوکراینی‌ها به اینترنت و امکانات مخابراتی در طول جنگ قطع نشود.

با این وجود ایلان ماسک از بابت احتمال استفاده از امکانات شبکه‌اش برای اهداف تهاجمی و احتمالا گسترده‌تر کردن جنگ، ابراز نگرانی کرده است. او به همین دلیل درخواست اوکراین برای گسترده‌تر کردن پوشش خدمات استارلینک تا سواستوپل در کریمه را رد کرده و در این زمینه اظهار کرد: «اگر من با این درخواست آن‌ها موافقت کرده بودم اسپیس ایکس مستقیما در یک اقدام جنگی بزرگ و تشدید درگیری همدست می‌شد».

311311

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا