بین الملل

ایروان: دیدار پاشینیان و علی‌اف لغو شد

Lآرارات میرزویانK وزیر خارجه ارمنستان اعلام کرد که دیدار نخست‌وزیر این کشور و رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان که برای چند روز دیگر در بروکسل برنامه‌ریزی شده بود، «پس از کناره‌گیری باکو» لغو شد.

به گزارش باراناخبر، میرزویان در کنفرانسی خبری با «ملانی جولی» همتای کانادایی خود ایروان، درباره لغو این دیدار گفت: پاسخ به سوال شما سرراست و کوتاه است. شما پرسیدید که چه کسی زمان دیدار نداشت؟ پاسخ مشخصا رئیس‌جمهور آذربایجان است.

وی ادامه داد: امیدوارم که واقعا مشکل زمان بوده باشد. ارمنستان آماده شرکت در این دیدار است.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان طی هفته‌های گذشته از آمادگی خود از انعقاد پیمانی در راستای پایان درگیری‌ها بر سر قره‌باغ خبر داده بود.

در نوزدهم سپتامبر ارتش جمهوری آذربایجان نیروهایش را به قره باغ کوهستانی فرستاد تا کنترل این منطقه را از اکثریت ارمنی‌تبار آن پس بگیرد.

قره‌باغ کوهستانی منطقه‌ای است متعلق به جمهوری آذربایجان که اکثریت مردم آن ارمنی‌تبار بودند. این جمعیت ارمنی‌تبار در قره باغ اعلام استقلال کرده و جمهوری خودخوانده «آرتساخ» را تشکیل داده بودند؛ اما با حمله اخیر باکو و با میانجی‌گری روسیه، آن‌ها ادعای استقلال خود را پس گرفته و ۱۰۰ هزار تن از ۱۲۰ هزار جمعیت ارمنی تبار این منطقه، قره باغ را به مقصد ارمنستان ترک کردند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا