بین الملل

اکوواس: قصدی برای تهاجم به نیجر نداریم

اکوواس: قصدی برای تهاجم به نیجر نداریم

جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (اکوواس) تلاش شورای نظامی حاکم بر نیجر برای تشکیل دولت را محکوم کرد.

به گزارش باراناخبر، رئیس اکوواس گفت: اکوواس هیچ قصدی برای حمله به نیجر ندارد و می‌خواهد تمام تلاش خود را برای احیای نظام مبتنی‌بر قانون اساسی انجام دهد.
وی ادامه داد: ما اقدامات سران شورای نظامی نیجر و تلاش‌شان برای تشکیل دولت را محکوم می‌کنیم.
رئیس اکوواس با تاکید بر این‌که گزینه نظامی همچنان بر روی میز است، گفت: نظامیان نیجر باید فورا به پایگاه‌های خود بازگردند و به وظایف خود مطابق با قانون اساسی عمل کنند.
وی تصریح کرد: اکوواس طرح سه‌ساله ارائه شده توسط شورای نظامی نیجر را نمی‌پذیرد و به زودی در خصوص گام‌های بعدی خود تصمیم‌گیری خواهد کرد.
روز شنبه خبرگزاری فرانسه گزارش داد که هیأتی از اکوواس وارد نیامی، پایتخت نیجر شد و در دیدار با حاکمان جدید نیجر، آزادی بازوم را در اولویت خواسته‌های خود قرار داد.
یکی از مقام‌های مطلع پس از نشست روز شنبه بین دولت انتقالی نیجر و هیاتی از سوی اکوواس که برای اولین بار صورت گرفت، گفت: این گفت‌وگوی دوساعته با هدف یافتن راه‌حلی صلح‌آمیز برای بحران نیجر برگزار شد اما مثمرثمر نبود.
همزمان با قوت‌گرفتن مداخله نظامی اکوواس در نیجر، روز جمعه بورکینافاسو و مالی جنگنده‌های خود را برای دفاع از نیجر در مقابل هرگونه حمله نظامی، در این کشور مستقر کردند.
همچنین روز سه‌شنبه اتحادیه آفریقا نیجر را از تمامی برنامه‌های خود حذف کرد و خواستار آزادی بازوم شد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا