بین الملل

اژدهای 1000 بیت‌کوینی بعد از یازده سال بیدار شد/ زنگ «هشدار نهنگ» در توییتر به صدا در آمد

یک آدرس غیرفعال حاوی ۱۰۳۷ بیت‌کوین به ارزش حدود ۳۱ میلیون دلار، پس از ۱۱سال و سه ماه دوباره فعال شد، هویت صاحب این کیف پول ناشناخته باقی مانده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، در ۲۲ جولای ۲۰۲۳، مشاهده شد که یک آدرس غیرفعال حاوی ۱۰۳۷ بیت‌کوین به ارزش حدود ۳۱ میلیون دلار، پس از ۱۱سال و سه ماه دوباره فعال شد. هویت صاحب این کیف پول ناشناخته باقی مانده است. هزینه تخمینی ۱۰۳۷ بیت‌کوین در زمان خرید تقریبا بین ۲۰ تا ۱۰۰ دلار بوده است. این آدرس غیرفعال مجددا به‌عنوان یادآوری اهمیت «نگهداری» عمل می‌کند و استراتژی انباشت و نگه‌داشتن ارز‌های دیجیتال را برای درازمدت برجسته می‌کند با این حال، صاحب کیف احتمالا تصمیم گرفته است که هم اکنون، زمان خوبی برای فروش است.

همراه با این فعال‌سازی مجدد، در ۲۴ ساعت گذشته، در مجموع ۱۶هزار و ۴۹ بیت‌کوین از یک کیف پول ناشناخته و یک کیف پول ناشناخته دیگر در دو تراکنش جداگانه به کوین بیس منتقل شد. اولین تراکنش در ساعت پنج و هفت دقیقه صبح ۲۲ جولای ۲۰۲۳ رخ داد که در آن ۱۸۹۰ بیت‌کوین به ارزش حدود ۵۶ میلیون دلار به کیف پول کوین بیس منتقل شد. معامله دوم در ۲۱ جولای ۲۰۲۳ انجام شد که در آن ۱۴هزار و ۱۵۹ بیت‌کوین به ارزش حدود ۴۲۱ میلیون دلار از یک کیف پول ناشناخته به کیف پول ناشناخته دیگری منتقل شد.

این نقل و انتقالات قابل توجه بیت‌کوین و فعال شدن مجدد آدرس‌های غیرفعال توسط فردی به نام «هشدار نهنگ» در توییتر مشاهده و توییت شد.

عوامل متعددی می‌تواند منجر به فعال شدن مجدد کیف پول‌های کریپتو غیرفعال شود. یکی از اتفاقات رایج زمانی است که صاحب کیف پول به مرور زمان آن را به‌طور ناخواسته فراموش می‌کند و پس از کشف مجدد، ممکن است شرایط فعلی بازار را مساعد تلقی و شروع به تراکنش فروش دارایی‌های ارز دیجیتال خود کنند.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا