حوادث

انهدام باند ۷ نفره زورگیری در مرکز تهران

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باند هفت نفره زورگیری در تهران خبر داد.

به گزارش باراناخبر، سرهنگ علی ولیپور گودرزی در این‌باره گفت:‌به دنبال وقوع سرقت‌های سریالی از شهروندان در مرکز شهر تهران، رسیدگی به این پرونده در دستورکارتیمی از کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، اعضای یک باند هفت نفره که بیشتر اعضای آن از سابقه‌داران حرفه‌ای هستند، با چند دستگاه موتورسیکلت و استفاده از سلاح سرد اقدام به سرقت از شهروندان در معابر مرکز شهر تهران کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد:‌ کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی، هویت متهمان را شناسایی کردند که همین سرنخ کافی بود تا هفت تن از سارقان در یک قدمی بازداشت قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه متهمان در یکی از سرقت‌هایشان به سراغ یک مرد و یک زن باردار رفته بودند که با مقاومت آن مرد روبه‌رو شدند، گفت: در حین درگیری میان سارقان و آن مرد، زن باردار از حال رفته و پس از مراجعه به بیمارستان متوجه سقط جنین خود شد. کارآگاهان پس از اطلاع از این موضوع به صورت ویژه تلاش‌های خود را برای دستگیری این باند حرفه‌ای به کار گرفتند.

ولیپورر گودرزی افزود: کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی در گام بعدی با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی مخفیگاه متهمان را شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی آن‌ها را در یک عملیات منسجم و غافل‌گیرانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین در ادامه تعدادی از مالخران نیز با هدایت متهمان دستگیر و به اداره هجدهم منتقل شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه یکی از متهمان به همراه خواهرش با وجه‌های بدست آمده از سرقت، اقدام به خرید طلا و جواهرات کرده و قصد پولشویی داشت، گفت: این دو نفر نیز از سوی ماموران دستگیر و مقداری طلا نیز از آن‌ها کشف و ضبط شد.

 ولیپور گودرزی گفت:‌ تهمان پس از انتقال به اداره هجدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت‌های متعدد از شهروندان در مرکز شهر تهران اعتراف و همچنین ۴۰ مال باخته در مواجه حضوری متهمان را شناسایی کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه ماموران در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعدادی سلاح سرد و یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی کشف کردند، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا