بین الملل

انفجار در قلب فلسطین اشغالی و دستگیری یک نوجوان فلسطینی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، رسانه‌های رژیم صهیونیستی، جمعه شب، از وقوع یک انفجار در شهر «اللد» واقع در مرکز اراضی اشغالی فلسطین، خبر دادند و اعلام کردند که دلیل این انفجار در حال بررسی است. 

اما پس از آن نیز، تا صبح امروز (شنبه، ۱۷ ژوئن)، هیچ خبری درباره دلیل این انفجار منتشر نشد و تنها اعلام شد که یک بمب در یکی از محله‌های شهر اللد منفجر شده است اما این انفجار هیچ تلفاتی نداشت.

اما پیش از وقوع این انفجار، «ایتای بلومنتال» خبرنگار حوزه هوایی کانال ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی، از خنثی کردن یک حمله انتقام‌جویانه و بازداشت یک نوجوان فلسطینی خبر داد.  

پس از آن، سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک)، با انتشار بیانیه‌ای مدعی بازداشت یک نوجوان فلسطینی در شهر «اللد» واقع در مرکز فلسطین اشغالی در روز جمعه (۱۶ ژوئن) به اتهام «تلاش برای انجام عملیات خصمانه» شد. 

بر اساس این بیانیه که در شبکه تلویزیونی صهیونیستی i۲۴، منتشر شد، شاباک ادعا کرد : «این نوجوان ۱۶.۵ ساله فلسطینی که به هیچ گروه و سازمانی وابستگی ندارد، بدون مجوز در “اسرائیل” به سر می‌بُرد و قصد انجام عملیات خصمانه و انتقام از فعالیت نیروهای امنیتی ما در نابلس طی هفته‌های اخیر داشت».

بر اساس این گزارش، دستگیری و شناسایی این نوجوان فلسطینی که نام او «محمد نسر سوالمه» از ساکنان اردوگاه «بلاطه» در شرق نابلس اعلام شده، پس از به دست آمدن اطلاعات دقیق و توسط نیروهای مشترک شاباک و ارتش رژیم صهیونیستی صورت گرفته است و این فلسطینی تحت بازجویی قرار دارد. 

 

نیروهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی، طی هفته‌های اخیر بر شدت عملیات‌های خود در شهرهای مختلف کرانه باختری به ویژه جنین و نابلس افزوده‌اند و در مقابل مقاومت فلسطین نیز دست‌بسته نمانده و به این تجاوزها با تمام توان پاسخ می‌دهد. به طوری که از آغاز سال ۲۰۲۳ تاکنون، هفت صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند. محافل امنیتی رژیم صهیونیستی از اجرای عملیات گسترده نظامی در کرانه باختری در آینده نزدیک خبر می‌دهند.

در چنین فضایی، نفوذ یک نوجوان فلسطینی به شهر اللد در مرکز فلسطین اشغالی بیانگر آن است که صهیونیست‌ها با تشدید حملات نظامی نه تنها نمی‌توانند آتش مقاومت فلسطین را خاموش کنند که آن را شعله‌ورتر خواهند کرد.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا