حوادث

امدادرسانی به ٢٨٤٥ نفر در سیل و آبگرفتگی ۱۸ استان کشور

سرپرست سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به حضور ۱۵۲ تیم امدادی در عملیات سیل و آبگرفتگی ۶ روز گذشته، گفت: ۱۸ استان کشور نیازمند دریافت خدمات امدادونجات بودند.

به گزارش باراناخبر ،  محمودی در این باره گفت:  در عملیات امداد و نجات در سیل و آبگرفتگی از ١٦ الی ٢١ خرداد تا ساعت ۵ صبح امروز ١٨ استان شامل(آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، زنجان، قزوین، قم، کرمان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد)  و ٣٤ شهرستان نیازمند به خدمات امداد و نجات شدند.

وی در ادامه بیان کرد: در این شهرستان به ٥٤ منطقه (٤ شهر، ٤٠ روستا، ٤ منطقه عشایری و ٦ محور) و ٢٨٤٥ نفر امدادرسانی شده است.  

محمودی خاطرنشان کرد: ۷۲ نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و ٣٣ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند. ٩ نفر در این حوادث، ۵ نفر در سیل ( اصفهان ٤ نفر و آذربایجان شرقی ١ نفر)، ریزش کوه ٣ نفر در مازندران و بر اثر وقوع رعدو برق در مرکزی ١ نفر جان خود را از دست دادند.

سرپرست سازمان امداد و نجات، عنوان کرد: ۱۵۲ تیم امدادی، شامل ۵۶۹ نفر، آب جمع شده در ۲۴۳ واحد مسکونی را تخلیه کردند.

 محمودی گفت: ۱۰ دستگاه چادر، ۳۹۷ تخته پتو، ۸۲ تخته موکت، ۱۴۰ بسته بسته غذایی، ۲۰۹۸ قوطی کنسروجات، ۲۱۷۰ بطری آب معدنی، ۳۰ قرص نان و ١٠٠ کیلوگرم برنج بین متاثرین از حوادث توزیع شد.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، امدادرسانی در استان‌های البرز، تهران، خراسان شمالی و کرمان ادامه دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا