اقتصادی

افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در کرمانشاه

باراناخبر/کرمانشاه به گفته مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه در نوروز امسال بیش از ۳۳ میلیون لیتر بنزین در کرمانشاه مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش باراناخبر و به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کرمانشاه، پیمان بهرامی با بیان اینکه از آغاز تعطیلات نوروزی(۲۳ اسفند ۱۴۰۲) تاکنون ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتربنزین در استان مصرف شده، اظهار کرد: باتوجه به افزایش سفرهای نوروزی، مصرف بنزین نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط عادی به طور میانگین روزانه دو میلیون لیتر بنزین در منطقه کرمانشاه به مصرف می‌رسید که این میزان مصرف در این ایام به روزانه دو میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسیده است.

به گفته این مسئول، بیشترین مصرف بنزین در نوروز امسال مربوط به ۲۸ اسفند۱۴۰۲ با دو میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر و کمترین مصرف مربوط به روز نخست فروردین ۱۴۰۳ با یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بوده است.

بهرامی با بیان این که تمامی عوامل عملیاتی در این ایام تلاش می‌کنند که جریان تامین و توزیع سوخت با وجود افزایش مصرف، روندی روان و عادی داشته باشد و گردشگران جهت تامین سوخت موردنیاز مشکلی نداشته باشند، تصریح کرد: به هموطنان توصیه می‌شود از آغاز سفر در مبدا اقدام به سوختگیری شود و از کارت شخصی استفاده کنند، اگرچه در مواقع اضطرار، کارت آزاد در جایگاه‌ها موجود است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه به آمادگی ۱۶۵ باب جایگاه عرضه سوخت در استان اشاره و تاکید کرد: همگی جایگاه‌ها فعال و در حال سوخت‌رسانی به گردشگران نوروزی هستند.

وی پایش و کنترل مستمر فرآورده‌های نفتی را یکی از اولویت‌های اصلی شرکت ملی پخش کرمانشاه دانست و افزود: کارشناسان واحد فنی و خدمات سامانه هوشمند شرکت از جایگاه‌های عرضه سوخت در ایام تعطیلات بازدید می‌کنند.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا