استان ها

افتتاح و کلنگ زنی پنج طرح گازرسانی استان سمنان در هفته دولت

به گزارش خبرگزاری باراناخبر استان سمنان ،سید جواد حقیقت حسینی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: گازرسانی به دامداری و مرغداری‌های محور گرمسار و آرادان با سرمایه‌گذاری ۳۳ میلیارد ریال، گازرسانی به واحدهای صنفی مرغداری و دامداری‌های محور شاهرود- میامی با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریال، گازرسانی به روستاهای ایج، جوین، امامزاده زید(ع) و امامزاده عبدالله(ع) با صرف ۱۷۹ میلیارد ریال از طرح‌های آماده بهره‌برداری استان سمنان در هفته دولت ۱۴۰۲ است.

حقیقت حسینی تصریح کرد: آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به چهار واحد مصوبه شورای اقتصاد با سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال و گازرسانی به مجتمع ۵۱۶ واحدی ارتش با صرف اعتبار ۱۵ میلیارد ریال از دیگر طرح‌های هفته دولت استان سمنان است.

حقیقت حسینی اظهار کرد: ممکن است در فصل سرد امسال با ناترازی در گازرسانی مواجه باشیم و مدیریت مصرف و صرفه‌جویی شهروندان لازمه پایداری شبکه گازرسانی است.

به گفته وی سرانه مصرف خانگی در استان سمنان در زمان سرما بین ۱۵ تا ۲۵ متر مکعب در شبانه‌روز است و با توجه به میزان مصرف، استان سمنان نسبت به استاندارد کشوری، دارای مشترکان با مصرف میانه است.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با بیان اینکه طبق گزارش‌ها بیش از ۹۱ درصد روستاها از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: توسعه عادلانه گازرسانی در شهرها و روستاهای استانِ پهناور سمنان از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و گازرسانی به روستاها و مناطق محروم استان یکی از اولویت های شرکت گاز است.

وی اضافه کرد: ۱۵ هزار میلیارد ریال برای گازرسانی به روستاهای سرکویر و خارتوران (در نوار جنوبی استان سمنان) اعتبار نیاز است و کل بودجه شرکت گاز استان سمنان در سال گذشته ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: کارخانه سیمان استان در فصل سرد به منظور پایداری گازرسانی در بخش‌های دیگر مازوت می‌سوزاند.

۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و بیش از ۹۱ درصد خانوارهای روستایی استان سمنان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند

افتتاح و کلنگ زنی پنج طرح گازرسانی استان سمنان در هفته دولت

46

دکمه بازگشت به بالا