عمومی

اشتباهوویچ! – باراناخبر

این گزارش را بدون هیچ پیش زمینه ای بخوانید. خواندن آن به شما کمک می کند بفهمید چرا منتقدان دراگان اسکوچیچ می خواهند او اخراج شود. کم کم مشخص می شود که عنان کار در تیم ملی مغلوب سرمربی کروات می شود و نظم و انضباط تیم ایران آنالیز می شود. قبل از جام جهانی هیچ نشانه خوبی در ملی پوشان وجود ندارد.

به گزارش باراناخبر، این روزنامه جام جم دراگان اسکوچیچ پس از بازگشت به ایران در مصاحبه ای گفت که تیم ملی زمان دارد تا برای جام جهانی آماده شود. اما ظاهرا او اصلاً برنامه ایران برای بیان چنین اظهاراتی را ندیده است. تیم ملی تا جام جهانی دو اردو دارد و بس. اولین اردو از 28 شهریور تا 5 آنلاین که به گفته میرشاد مجیدی در آن دو بازی دوستانه قرار می گیرد. بنابراین در هشت روزی که ملی پوشان جمع می شوند چهار روز ریکاوری خواهند داشت که تمرین جدی نیست. روز ورود به اردو، روز بازی که تمرین جدی نیست و روز بعد از بازی که صرف ریکاوری می شود. یک محاسبه سریع نشان می دهد که تیم ملی در نهایت سه تمرین جدی در این اردو خواهد داشت. آخرین روز اردو را حساب نکنید. تمرین قبل از سفر معمولا آسان است. آخرین اردوی ایران قبل از جام جهانی آبان ماه است. یک هفته مانده به شروع جام جهانی. اگر در آن یک بازی دوستانه با احتساب روز اول ورود به قطر انجام دهیم، سه روز ریکاوری یا تمرین سبک داریم. اسکوچیچ در آستانه جام جهانی نمی تواند فشار زیادی به بازیکنان وارد کند. بنابراین عملا ایران تا شروع جام جهانی هفت تمرین جدی خواهد داشت. بنابراین زمان بسیار کوتاه است، اما ظاهرا اسکوچیچ حتی زحمتی برای به ذهنش رساندن این چیزها را هم نکشیده است.

ادعایی عجیب

تنها کاری که یک مربی باید بعد از چند ماه وقفه انجام دهد هماهنگی یا تصمیم درست در مورد محل اردوی ملی است. تمام دنیا می دانند قبل از برگزاری اردو چه اقداماتی باید انجام شود. در ابتدا سرمربی یا یکی از دستیاران برای ارزیابی وضعیت به محل کمپ می رود. دو تا سه روز مانده به شروع اردو، نماینده کادر فنی باید به آن محل رفته و آخرین شرایط را ببیند. پس از چند ماه استراحت، اسکوچیچ نه تنها این کار را نکرد، بلکه پس از پایان اردو به بازیکنان پیوست و گفت: “بله، هوا گرم بود و زمین خوب نبود!”. خب سرمربی تیم ملی نباید از قبل به این چیزها فکر می کرد؟ حتی بعد از لغو سفر کانادا؟ به گفته بازیکنان تیم ملی اگر اردو در تهران بود بهتر نبود؟

بعد از اردو؟

اسکوچیچ کنترل اردوی تیم ملی را از دست داده است. او عملاً هیچ تأثیری روی بازیکنان ندارد، اما گاهی اوقات تصمیماتی می گیرد که قدرت او را نشان می دهد. به عنوان مثال تغییر سردار آزمون بین دو قسمت بازی الجزایر یکی از این تصمیمات بود.

گزارش شده بود که بعد از پایان بازی در رختکن تنش هایی به وجود آمده بود که بعدا این موضوع تکذیب شد. ماجرای رختکن از این قرار بود: برخی از بازیکنان باتجربه وقتی دیدند اسکوچیچ لام با خودش حرف نمی زند، حرف خودشان را زدند و روی جوانانی که انگار اهمیت ملی پوش را درک نمی کردند، پریدند. در نهایت اسکوچیچ برای دقایقی صحبت کرد و هیچ چیز خاصی بین حرف هایش نبود و فقط گفت: باور نمی کنم اینطور باختیم.

خبرهای زیادی در کمپ است. اینکه اسکوچیچ هیچ مدیریتی ندارد و حتی روی مهم ترین موضوع استراحت بازیکن کوچکترین کنترلی ندارد. در کمال تعجب تصمیم گرفت صبحانه را مورد علاقه خود قرار دهد. یعنی اگر بازیکن را دوست ندارید صبحانه نخورید! جالب است که برخی از بازیکنان نیز ترجیح می دهند بخوابند و از مهم ترین وعده غذایی روز غافل شوند.

زمان آن است که بازیکنان با رقبای خود آشنا شوند؟

مورد دیگر به تحلیل رقبا مربوط می شود. به گفته اسکوچیچ، هنوز زمان معرفی رقبا به بازیکنانی که در اردوی تیم ملی آنالیز نشده اند، نرسیده است.

شش ماه قبل از جام جهانی برزیل، کارلوس کی روش برای بازی مقابل آرژانتین برنامه ریزی کرده بود و مدام با بازیکنان دیدار می کرد تا مسی و هم تیمی هایش را تحلیل کند.

قبل از جام جهانی روسیه هم همین وضعیت بود چرا که کیروش معتقد بود تیم ملی باید آماده رویارویی با رونالدو، ستاره های پرتغالی و ستاره های اسپانیا باشد. نتایج این تحلیل ها را همه دیدند. اما حالا اسکوچیچ فکر می کند هری کین و گرت بیل فوتبالیست نیستند!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا