بین الملل

اتحادیه اروپا ۳۸ شهروند و ۳ شرکت بلاروس را تحریم کرد

اتحادیه اروپا از تحریم ۳۸ شهروند بلاروس و ۳ شرکت در این کشور خبر داد.

به گزارش باراناخبر، نشریه رسمی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه فاش کرد که ۳۸ شهروند و ۳ شرکت بلاروس به دلیل جنگ اوکراین تحریم شده‌اند.

این روزنامه به نقل از بیانیه اتحادیه اروپا نوشت: با توجه به خطرناک بودن اوضاع بلاروس و دخالت این کشور در «تجاوز» روسیه به اوکراین، ۳۸ فرد و ۳ شرکت باید در لیست تحریم قرار گیرند. این فهرست شامل قضات، بازرسان، روزنامه نگاران و مقامات امنیتی بلاروس است.

علاوه بر این، کارخانه الکتروتکنیکال مینسک، شرکت هلدینگ مدیریت BMG و شرکت دولتی نفت و شیمی بلاروس همگی مشمول تحریم هستند.

بر اساس بیانیه اتحادیه اروپا، تمامی افراد مشمول فهرست تحریم‌ها از ورود به اتحادیه اروپا منع شده‌اند و در صورت یافتن دارایی‌های آنها در اروپا مسدود می‌شود.

اوایل روز پنجشنبه، کمیسیون اروپا اعلام کرد که اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه بلاروس را به دلیل دور زدن اقدامات محدودکننده علیه روسیه در مورد جنگ اوکراین گسترش داده است.

علاوه بر این، اتحادیه اروپا صادرات کالاها و فناوری‌هایی را که به بهبود نظامی این کشور کمک می‌کند و همچنین سلاح‌های گرم و مهمات به بلاروس را ممنوع کرده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا